za pół ceny ...a nawet taniej - sprawdź!

Broker kurierski czyli tani kurier


Poniżej wyjaśmimy kim jest i jak działa broker kurierski.


Broker kurierski (serwis kurierskie, platforma wysyłek, pośrednik kurierski) to firma prowadząca serwis internetowy i pośrednicząca w zamawianiu usług kurierskich. W tym wypadku pośrednictwo nie oznacza dodatkowego kosztu, a wręcz przeciwnie. Właśnie dzięki temu, że każdy, nawet indywidualny i wysyłający jedną paczkę klient, w momencie składania swojego zlecenia korzysta z warunków jakie broker kurierski wynegocjował z firmą kurierską - przy czym broker kurierski negcjował warunki z pozycji kontrahenta zapewniającego firmie kurierskiej bardzo duże ilości zleceń - skumulowane zlecenia wszystkich klientów indywidualnych.


W ten sposób firmy kurierskie są w stanie udzielić bardzo wysokich rabatów, sięgających nawet 70-80% ceny dla przesyłek krajowych oraz nawet do 80-90% dla przesyłek międzynarodowych.


Zamawiając kuriera przez internet u tzw. brokera kurierskiego, tak naprawdę zamawiamy usługę w jednej z renomowanych firm kurierskich, jak choćby UPS, DHL, DPD, FedEx, TNT, InPost czy K-EX / Geis. Sposób wykonania usługi nie różni się niczym od sytuacji, w której zamiast przez serwis kurierski zamówilibyśmy kuriera np. telefonicznie dzwoniąc do jednej z tych firm. Różnica jest natomiast widoczna w cenie usługi, co częśto stanowi nawet 50% oszczędność na kosztach wysyłki. Drugą zaletą brokerów kurierskich jest takie samo traktowanie klientów indywidualnych. Skorzystać z serwisu on-line może każdy, bez względu czy prowadzi firmę czy wysyła prywatnie, bez względu czy nadaje dużo paczek czy tylko jedną okazjonalnie.


Kliknij baner i znajdź najtańszego brokera kurierskiego lub przejdż do naszej strony głównej www.otokurier.pl - tani kurier

baner otokurier